niedziela, 20 listopada 2016

SERCE Z BIBUŁY - STACJA JAGODNO Karolina Wilczyńska [recenzja]

Od ostatniego tomu PO NITCE DO SZCZĘŚCIA - STACJA JAGODNO czułam niedosyt, że nie mogę przeczytać o dalszych losach wspaniałych bohaterek powieści. Musiałam czekać dosyć długo na kolejny tom, ale było warto :)


SERCE Z BIBUŁY - STACJA JAGODNO to 4 część przygód Tamary, Małgorzaty, Marzeny, Katarzyny, babci Róży, pani Zofii, Hrabianek, Marysi oraz innych bohaterów, z którymi mieliśmy okazję się już spotkać.

Tamara po przeżyciach jakie ją spotkały zamyka się w sobie. Marzena realizuje plany wobec Dworku Hrabianek i utworzenia w nim pensjonatu pod pięknym szyldem "Stacja Jagodno". Małgorzata dba o rozpropagowanie swojego biznesu w miasteczku ale  z różnym skutkiem. Każdy bohater został przywołany i opowiedziane zostały jego dalsze perypetie.
W powieści pojawia się nowa postać Jadwiga, matka pięciorga dzieci i męża "pijaka". Jej los nie jest łatwy, jednak kobieta dzielnie stawia czoła przeciwnością. Pewnego dnia zagląda do "Kolorowego szalika" i pozostawia kwiaty, ale nie byle jakie. Sztuczne lecz wyglądające jak prawdziwe. 
Po stracie męża w opiece nad rodziną pomaga jej pan Roman lokalny przedsiębiorca. To on poczuwa się za śmierć jej męża. Czy uda mu się zaskarbić względy wdowy czas pokaże. Jak potoczą się jej losy? Czy im się uda? Co z resztą bohaterów? Przeczytacie już w tej powieści.

Bardzo czekałam na tę książkę, bowiem zżyłam się już z bohaterami. Ich losy są żywcem wyjęte z życia. Chciałam wiedzieć co u nich i jak im się wiedzie. Autorka w bardzo przyjemny sposób opowiada o losach ludzi mieszkających na wsi. Przytacza chyba wszystkie grupy społeczne przez co tę książkę się bardzo dobrze czyta. Przeplatane wątki wprawiają, że nie sposób się od niej oderwać.

Mam cichą nadzieję, że będą dalsze części powieści...gdyż losy bohaterów są bardzo intrygujące.

POLECAM :)

Bardzo serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za udostępnienie książki do recenzji :)

Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
Autor: KAROLINA WILCZYŃSKA
Język wydania: POLSKI
Data premiery: 26-10-2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz