wtorek, 11 października 2016

PO NITCE DO SZCZĘŚCIA-STACJA JAGODNO [Karolina Wilczyńska]

To niesamowite jak zwykła książka może odmienić Twój świat !

Po wielu zaskakujących momentach w życiu myślałam, że już nic nie jest w stanie wywołać uśmiechu na mojej twarzy. Jak bardzo się myliłam.  Do tej pory nie mogłam przeczytać kilku książek, gdyż zawsze były rzeczy ważniejsze. Tym razem się uparłam i miałam rację :D


PO NITCE DO SZCZĘŚCIA - STACJA JAGODNO to 3 tom powieści o losach babci Róży, wspaniałej mamy Tamary i jej córki Marysi. W tym tomie poznajemy też nowych bohaterów: Marzenę - koleżankę Tamary, Małgorzatę - żonę wójta, Janka  - dalekiego kuzyna hrabianek oraz Kamila - kolegę Marysi. Z niektórymi postaciami spotkaliśmy się epizodycznie wcześniej w 1 lub 2 tomie. Jednak nie były to osoby na tyle znaczące, aby ich wątki przykuwały uwagę czytelnika.

Tym razem książka w dużej mierze poświęcona została Małgorzacie. Jej perypetie rodzinne z mężem niejednego czytelnika wprawią w osłupienie i skłonią do refleksji nad własnym życiem. Czy mąż, który nie daje pracować własnej żonie jest godny zaufania? Chyba nie. Wszak "podcinanie skrzydeł" ma we krwi a przeciwstawienie się mu to duży wysiłek. Jednak dokonanie tego, to radość z WYGRANEJ :)

      "...Nie dla każdego lepsze życie oznacza więcej pieniędzy.                                                                                            I nie każdy chce żyć według pomysłu innych..."

Rodzinne sekrety skrywają też inni. Na jaw wyjdzie skrywana też bardzo głęboko tajemnica hrabianek Leszczyńskich. Nigdy bym nie przypuszczała, że trochę na pozór dziwne i zgorzkniałe siostry mogą jeszcze mnie czymś zaskoczyć. Gdyby nie to, nie czekałabym z utęsknieniem na następny tom, który ukarze się już wkrótce :)

"smutek podzielony z kimś to pół smutku, a podzielona z kimś radość to podwójna radość !"

Czy początek miłości dwojga bohaterów, zaowocuje czymś więcej? Czy da się kochać w każdym wieku? Te i wiele innych pytań nasunie się Wam po przeczytaniu temu tomu.
Ja się bardzo cieszę, że przeczytałam ten tom i Wam też dobrze radzę, abyście zrobili to samo :D
Taki relaks dla umysłu da Wam siły witalne na każdy dzień :D

Książka ta, to pełna ciepła opowieść o perypetiach ludzi, których łączy miłość i chęć pomocy dla drugiego człowieka. Wszelakie nieprzyjemności jakie spotykają bohaterów, są jak dla mnie "żywcem wycięte z życia". I dlatego te książkę bardzo dobrze się czyta. Znajdziemy w niej wiele wspaniałych rad i refleksji, ot chociażby ta poniżej... :D

"za bardzo się starasz. Robisz wszystko tylko dla niego, a nic dla siebie"

i najważniejsze MOTTO, które według mnie sprawdza się idealnie

'...ważne jest, żeby być zadowolonym z życia i być w zgodzie z własnym sercem..."


Bardzo serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za udostępnienie książki do recenzji :)

Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
Autor: KAROLINA WILCZYŃSKA
Język wydania: POLSKI
Ilość stron: 320
Data premiery: 02-06-2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz