środa, 20 maja 2015

Karolina Wilczyńska - "Zaplątana miłość. Stacja Jagodno" [recenzja]

                      W poszukiwaniu szczęścia jesteśmy w stanie zrobić niejedno. Szukamy, walczymy z przeciwnościami losu, żyjemy w ciągłym biegu. A czy potrafimy dostrzec to,co jest wokół nas najpiękniejsze? Każdy nawet Ty drogi czytelniku uważasz, że Twoje problemy są w tej chwili najważniejsze - przecież liczy się tu i teraz.


W książce Karoliny Wilczyńskiej pt.:"Zaplątana miłość.Stacja Jagodno" poznajemy kilka postaci m.in: Tamarę 36 - letnią kobietę od PR-u oraz jej 16-letnią córkę Marysię. Dwie kobiety, dwa rożne światy, rożne problemy - wspólne życie.

Codzienna praca dla naszej głównej bohaterki jest tak absorbująca, że nie dostrzega  problemów swojej córki. Zmiana szkoły, brak akceptacji ze strony rówieśników, ciągła nauka to wszystko sprawia, że Marysia czuje się przybita. Jej mamie Tamarze w życiu nie było łatwo. Jej związek w mężczyzną, z którym miała córkę nie należał do udanych. Sama więc wychowywała córkę. Była z niej dumna, gdyż Marysia dostała się do prestiżowej klasy z matura międzynarodową. 

Tamara z kolei na początku powieści prowadzi kampanie wyborczą kandydata na wójta Jagodna. Niestety podczas spotkania w szkole dochodzi to wymiany zdań między nią a pewnym mężczyzną. Tamarze zostają zarzucone pewne nieprzyjemne rzeczy. Kandydat czuje oddech swojej przyszłej porażki, co nie bardzo mu odpowiada. Jest niezadowolony. W pracy szef też przygląda się bacznie pracownikom. Nie wiadomo, o co tak naprawdę chodzi.

Główna bohaterka ma też adoratora w pracy. Jednak nie jest już młoda i do kolejnego ewentualnego związku podchodzi bardzo ostrożnie. Z kolei córka jest jej przeciwieństwem. Mimo młodego wieku przechodzi okres młodzieńczego buntu, przez co obu paniom nie jest łatwo. Podjęte decyzje wpływają na każdą nich.....Czy obie odnajdą tytułową miłość?...

Życie przecież nie zawsze jest takie piękne i łatwe. Podjęte decyzje nie zawsze okazują się słuszne. Pani Karolina w naturalny sposób uchwyciła problemy na linii matka - córka. Pora się nad nimi zastanowić - wszak każdy przez nie przechodził w mniejszym lub większym stopniu.

Czytając te książkę na pewno nie będziecie się nudzić wszak młodość rządzi się swoimi prawami i nieraz Marysia (Maja) was zaskoczy. Fabuła jest tak skonstruowana aby ukazać nam poniekąd sielski obrazek polskiej wsi i codziennych problemów życia każdego z nas.

Tę książkę polecam wszystkim, którzy chcą się odstresować i  miło spędzić czas. POLECAM!!!!

Bardzo serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za udostępnienie książki do recenzji :)

Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
Autor: KAROLINA WILCZYŃSKA
Język wydania: POLSKI
Ilość stron: 336
Data premiery: 20-05-2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz