czwartek, 8 stycznia 2015

ZAGINIONA - HARLEN COBEN - NIESAMOWITA AKCJA !!!


Wydawnictwo: ALBATROS

Autor: HARLAN COBEN
 
Tytuł oryginału: LONG LOST

Język oryginału: ANGIELSKI

Język wydania: POLSKI

Ilość stron: 424

Tłumaczenie: ZBIGNIEW A. KRÓLICKI

Data premiery: 19-05-2010

 Książka ZAGINIONA jest napisana rewelacyjnie. Kiedy zaczynasz ją czytać tak na prawdę nie wiesz o czym ona będzie. Na początku poznajesz głównego bohatera Myronie Bolitar, do którego odzywa  ukochana, dawno jej nie słyszał i nie widział - Terese. Prosi aby przyjechał do Paryża, jednak on odmawia. Spotyka się z kimś i jest mu teraz dobrze. Nie chce tego zmieniać. Odmawia. Niestety los Myronie nie sprzyja i po pewnym wydarzeniu rozstaje się z ukochaną . Jest teraz wolnym człowiekiem. Nic nie stoi na przeszkodzie aby pojawił się w Paryżu. Decyduje się wyjechać aby jeszcze raz, jak za dawnych czasów spędzić z nią chociażby chwile. Niestety po wylądowaniu zostaje przeszukany na lotnisku. Jest to dla niego niemiłe przywitanie ale cóż…Udaje się do hotelu. Tam spotyka Teresę, która opowiada mu dlaczego go poprosiła o przyjazd. Podczas rozmowy Mayrone dostrzega białą furgonetkę, gdzie obserwują ich tajni agencie. Proszą aby obydwoje udali się razem do ich siedziby. Tam Teresa dowiaduje się, że jej były mąż nie żyje. Na miejscu zbrodni znaleziono krew i wysłano ją do analizy. Jest zatem podejrzaną. Jako warunek opuszczenia tymczasowego aresztu musza pozostawić swoje paszporty u Berelanda. To wszystko co usłyszał Myronie jest dla niego niepojęte, jak Teresa i Rick mogli mieć dziecko skoro je pochowali? W barze na przeciwko stara się zebrać myśli. W pewnym momencie do Myronie dosiada się jakiś człowiek. Mierzy do niego z broni ukrytej pod stołem. Dochodzi do bójki. Ginie nawet jeden z bandytów. Przez co Mayronie i Teresa musza uciekać z Paryża. Spokoju nie daje im jednak wynik wstępnego badania DNA? Czy faktycznie osoba, która widzieli w furgonetce to córka Teresy i Rica? Myronie z kolegami po fachu z własnej firmy, próbują rozwikłać tę zagadkę i udają się na poszukiwania tytułowej zaginionej.

Nie napiszę nic więcej o fabule tej książki, gdyż zdradziłabym wszystko, co wartościowe w niej :D 
Książka trzymająca w napięciu. Wartka akcja, niesamowite zwroty akcji sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Szczerze POLECAM !!!! 
Wiecie ostatnio bardzo lubię wynajdywać przysłowia lub inne wartościowe zapiski z książki. Wy też tak macie? W tej pozycji książkowej moją uwagę przykuło przysłowie ”CZŁOWIEK PLANUJE, BÓG Z TEGO ŻARTUJE”.  I doszłam do pewnych refleksji. 
Czy Wy zgadzacie się z tym przysłowiem? Jakie są Wasze odczucia? Piszcie w komentarzu na dole.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz