piątek, 25 listopada 2016

„Nikt się nie spodziewał” Joanny Doroty Bujak

Pierwszy raz miałam okazję czytać książkę Joanny Doroty Bujak „Nikt się nie spodziewał”.


Muszę się Wam przyznać, że nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Maiłam obawy czy styl pisania autorki przypadnie mi do gustu i czy przytoczona historia będzie opowiedziana w sposób ciekawy.

Brzozowy Zaułek, to podwarszawskie miasteczko, o którym marzy prawie każdy mieszkaniec Warszawy. Do tego uroczego osiedla domków jednorodzinnych przeprowadza się Iwona z Tomkiem i dwójką dzieci, oczekując odnalezienia ciszy i spokoju, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Jednak Iwona szybko przekonuje się jednak, że życie w  społeczności małomiasteczkowej niewiele ma  w sobie z oazy spokoju.

Postaci powieści i wydarzenia widzimy z perspektywy Iwony, która jest zaskoczona odwiedzinami ciekawskich sąsiadek.
Okazuje się jednak, że główna bohaterka myli się w ich ocenie, a kobiety z sąsiedztwa z czasem stają się jej najlepszymi przyjaciółkami. Wraz ze swoimi rodzinami wspólnie urządzają grille, imprezy, na których nie brak zabawnych sytuacji. Wszystkie te panie łączy podobna sytuacja rodzinna i wzajemna pomoc w rozwiązywaniu problemów.


Poznajemy też zagadkową postać - Panią Puchaczową, która w bezsenne noce zajmuje się obserwacją mieszkańców ulicy  oraz Panią Helenę, która dzięki zbieraniu informacji i ich przekazywaniu staje się niezwykle pomocna.

Rozgrywa się też dziwna sytuacja otóż w ogródku Winiarskich pojawia krowa, która ma zaplątane w łańcuch szczątki ludzkie. Kolejne znaleziska budzą grozę w Brzozowym Zaułku. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do rozwiązania zagadki przydzielony zostaje Krzysiek – były chłopak Iwony. I tu pojawia się pytanie czy to spotkanie zagrozi relacjom małżeńskim? Tego nie zdradzę :)

Książka Doroty Bujak pokazuje budowanie relacji międzyludzkich, domowe problemy mieszkańców i próby ich rozwiązania. Ubarwiona intrygami, zazdrościami, zabawnymi sytuacjami oraz wątkiem kryminalnym.

Przy tej lekturze możemy odpocząć, zrelaksować się. Polecam na słotne jesienne dni, na poprawę humoru i samopoczucia.


Bardzo serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za udostępnienie książki do recenzji :)
Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
Autor: JOANNA DOROTA BUJAK
Data premiery: 2016-06-02


1 komentarz:

  1. Ciekawam jestem tej powieści :) Wpisałam ją na listę do przeczytania :) Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie : http://wilbepretty.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń