środa, 7 października 2015

„Tęsknię za Tobą” – Harlan Cohen [recenzja]!!!


Uff troszkę obowiązków i człowiek już nie ma czasu na nic. Tak to już jest w dzisiejszym świecie, że ciągle za czymś gonimy. Żyjemy przyszłością – wypowiadamy się co chcielibyśmy robić, jak żyć.

W książce „Tęsknię za Tobą” – Harlana Cohena – poruszane są zgoła inne tematy.
ŻYCIE PRZESZŁOŚCIĄ - Czy też ciągle żyjecie przeszłością i zastanawiacie się  dlaczego musiało się stać taka nie inaczej… czy też za każdym razem, gdy kładziecie się spać analizujecie swój dzień? Jeżeli tak to ta książka jest właśnie dla Was.
 Główna bohaterka Kim Donovan ze względu na swój wiek (ma około 30 ;) ) nie spotyka się z mężczyznami, gdyż zraniona dawna miłość pozostawiła niesamowita traumę w jej psychice. Poza tym dalsze życiowe tragedie - strata ojca policjanta – sprawiły, że stała się osoba wycofaną z życia społecznego. Jej jedyna koleżanka postanawia to zmienić i rejestruje ją na jednym z portali randkowych. Co z tego wyniknie czy znajdzie upragnioną miłość polecam przeczytać samemu.

To jest tylko jeden z wątków tej powieści – w moim odczuciu  główny wątek. Pobocznymi wydarzeniami jest np. próba rozwikłania zagadki, kto zamordował ojca głównej bohaterki oraz dokonał porwań paru osób z różnych stanów, które przepadły bez wieści.
Główna bohaterka początkowo nieufnie spróbuje znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.
Czy jej się to uda?
Akcja powieści i wielowątkowość trzymają czytelnika w napięciu do samego końca. Cohen jak zwykle nie zawiódł nikogo. Ta książka  to istny majstersztyk i doskonałe potwierdzenie kunsztu literackiego tego autora.
Poszczególne sceny są idealnie dopasowane do siebie i płynnie przechodzą jedna w drugą. Przez to każda przewrócona kartka sprawia, że czytelnik rozwiązuje zagadki razem z Kim Donovan :)

POLECAM tę książkę każdemu na "gorsze dni". Jestem pewna, że przeczytacie ją jednym tchem - Warto ;)