wtorek, 12 stycznia 2016

Farbowana blondynka - Danuta Noszyńska / recenzja :D

     Odnaleźć drugą połówkę w dzisiejszym świecie nie jest łatwo. Ale czy goniąc za pracą i dobrą stabilizacją nie zapominamy o czymś więcej? 
 
http://www.proszynski.pl/images/media/products//Farbowana.blondynka.jpg

     Do tej pory nie spotkałam się z twórczością autorki Pani Danuty Noszyńskiej, więc z wielkim oporem sięgnęłam po jej powieść pt.: "Farbowana blondynka".  Początkowo myślałam, że ta książka będzie nudna, gdyż rozdziały wydawały mi się dość długie, dlatego podeszłam do niej z niechęcią. Jednakże  myliłam się. W miarę jak przewracałam kolejne strony powieści wyłaniał mi się całkiem przyjemny obraz otoczenia oraz głównej bohaterki, która tylko gościła w "wielkim świecie".
     Warszawa to miasto nadziei dla większości z nas. Tam bowiem, każdy kto jest z małego miasteczka może znaleźć pracę i "się rozwinąć". Nie tylko pod względem emocjonalnym, ale też kulturowym. Nasza główna bohaterka, Tamara, pracuje w firmie zajmującej się reklamą "czekolady". Jest młoda i ambitna, więc postanawia wypromować swój najnowszy produkt o intrygującej nazwie "klopsiki mleczne". Jednak w miarę jak pnie się po szczeblach kariery doprowadza swoje życie prywatne do ruiny. Zrywa z kolejnym facetem - lecz na horyzoncie nie widać następcy... Nie to co u jej koleżanek. W związku z tym postanawia wyjechać w rodzinne strony na spotkanie klasowe. W trakcie jego trwania Tamara odnowi znajomość z dawnym kolegą, który w latach szkolnych się w niej podkochiwał. Czy mają razem szanse na miłość? Przeczytajcie sami, bo na prawdę warto. 

"Kto drogę skraca, ten do domu nie wraca"

     Książka napisana jest lekkim językiem, a każdy rozdział jest opatrzony został tytułem. Tym samym wiemy, że autorka zdradza nam co możemy znaleźć na kolejnych stronicach powieści. Według mnie, jest tu bardzo ciekawy zabieg, gdyż w miarę jak czytamy powieść, przesiąkamy losami Tamary i chcemy dowiedzieć się więcej na temat jej historii.

     Reasumując, jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki, ponieważ okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż nie tylko poprawiła mój nastrój, ale spowodowała, że uśmiech nie znikał z mojej twarzy przez wiele godzin.

Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie egzemplarza do recenzji !

Danuta Noszczyńska "Farbowana blondynka"
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2015
liczba stron: 328
data premiery: 08.10.2015